ادمین-اینستاگرام

ادمین اینستاگرام و وظایف آن

به اشتراک گذاری این مطلب در:

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب این محتوا

ادمین صفحه اینستاگرام چه وظایفی دارد؟ یکی از ابزارهای بسیار موثر در امر بازاریابی، شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام است. میتوانید با استخدام یک ادمین صفحه اینستاگرام، کار خود را شروع کنید.

 

شاید پیش خودتان بگویید: «اینستاگرام فضای ساده ای است و نیاز به هزینه کردن نیست.!»

اما زمانی که من و شما بخواهیم از تمام پتانسیل های این فضا به خوبی بهره ببریم به شکلی که به صورت هدفمند مشتریان خود را پیدا کنیم، احتمالا با دیدگاه حرفه ای تری برای مدیریت صفحه اینستاگرام خود برنامه ریزی می کنیم.

ممکن است این سوال در ذهن شما پیش آید که یک ادمین صفحه اینستاگرام چه کمکی به من می کند؟!

یک ادمین صفحه اینستاگرام میتواند به عنوان یک نیروی موثر در طول ماه و به شکل روزانه در صفحه شما پست های جدید ایجاد کند. پست هایی که ارزش تبلیغاتی دارند. علاوه بر پست ها ادمین اینستاگرام در مورد چگونگی درج پست ها، نحوه ی تبلیغات، بهترین زمان پست گذاری و … بسیاری از ترفندهای دیگر به شما کمک می کند. با پنتازوم همراه باشید تا با جزئیات نحوه ی عملکرد ادمین اینستاگرام آشنا شوید!

تبلیغات اینستاگرام هم مانند هر نوع کار دیگری نیاز به صرف زمان و انرژی دارد. اگر از جمله افراد پر مشغله باشید که در حال اداره شرکت یا فروشگاه خود هستید به احتمال زیاد فرصت چندانی برای اجرای تبلیغات خود نخواهید داشت.

معنی ادمین چیست؟! ادمین اینستاگرام کیست؟

کلمه Admin در زبان انگلیسی کوتاه شده کلمه Administrator می باشد.  در دنیای فن آوری اطلاعات IT به وفور از این اصطلاح استفاده می شود، این کلمه به مرور زمان به فرم کوتاه امروزی تغییر کرد و با همین فرم تثبیت شد.

در اصطلاح امروزی به فرد یا گروهی که مسئولیت رسیدگی به صفحه شما را دارد، ادمین اینستاگرام گفته می شود.

مهمترین نکته ای که می تواند به درک بهتر کلمه ادمین در اینستاگرام کمک کند، اطلاع از وظایف ادمین پیج اینستاگرام است. تا اینجا متوجه شدیم که کلمه Admin به معنای مدیر و ادمین اینستاگرام یعنی شخصی که یک پیج در این شبکه اجتماعی را مدیریت می کند.

وظایف ادمین یک پیج در اینستاگرام نیز دقیقا مشابه اقداماتی است که شما در زمینه توسعه پیج اینستای خودتان انجام می دهید. شاید زمانی برسد که پیج شما نیز نیاز به Admin داشته باشد.

برنامه ریزی تولید محتوا توسط ادمین صفحه اینستاگرام

از جمله کارهای دیگر یک ادمین صفحه اینستاگرام، برنامه ریزی محتوای اینستاگرام شماست. یکی از پارامترهای مهم در قرار دادن پست ها، انتخاب بهترین زمان ممکن از ۲۴ ساعت شبانه روز است. این انتخاب برای روزهای مختلف متفاوت است. به طور مثال ممکن است بهترین زمان روز پنج شنبه، ساعت ۳ بعد ازظهر باشد اما بهترین زمان روز سه شنبه، ساعت ۲۱:۳۰ باشد. حال به این موضوع فکر کنید که بخواهید هر روز در زمان مشخصی پست های اینستاگرام را در صفحه خود قرار دهید. احتمالا بعد از مدت یک ماه کاملا کلافه خواهید شد! ادمین صفحه اینستاگرام شما با استفاده از ابزاری که در اختیار دارد، پست های شما را به شکلی برنامه ریزی خواهد کرد که در زمان تعیین شده در صفحه اینستاگرام قرار گیرند.

شاید از جمله افرادی باشید که علاقه مند به تبریک و تسلیت گفتن به مخاطبین خود در اینستاگرام هستید. میتوانید طراحی پست های مناسبتی را به ادمین صفحه اینستاگرام خود بسپارید.

admin-instagram

برای راه اندازی صفحه اینستاگرام بهتر است که تنظیمات تجاری صفحه خود را فعال کنید. این کار مزیت های مختلفی برای شما و ادمین صفحه اینستاگرام خواهد داشت. با تجاری سازی صفحه خود میتوانید به اطلاعات آماری دقیق تری دست پیدا کنید. از ویژگی های یک صفحه تجاری، اضافه شدن گزینه های ارتباطی مثل ایمیل،تلفن و آدرس به صفحه اینستاگرام شماست.

ادمین صفحه اینستاگرام چه وظایفی دارد؟!

زمانی که شما کار تولید محتوا و مدیریت صفحه خود را به یک شرکت می سپارید، یک تیم مسئولیت پشتیبانی از صفحه شما را خواهند داشت. بنابراین شما میتوانید با پرداخت هزینه مناسب از خدمات حرفه ای طراحی گرافیک ، برنامه ریزی پست ها و درج پست ها در اینستاگرام استفاده کنید.

هم چنین خدمات پنتازوم در مدیریت سایت شامل مشاوره به شما در نحوه پیش بردن و تبلیغات در فضای اینستاگرام نیز می باشد.

وظایف تیم مدیریت محتوای اینستاگرام به صورت کلی شامل این موارد می شود:

۱- مشاوره و راهنمای کارفرما به جهت توسعه کسب و کار (مشاوره در تهیه ویس ، ویدئو و نحوه ی تبلیغات)

۲- آپلود و انتشار محتوا شامل عکس و ویدیو به صورت منظم

۳- انتشار ویدئو در بخش IGTV اینستاگرام

۴- نوشتن کپشن یا متن متناسب با محتوای آپلود شده

۵- درج هشتگ های مناسب و مرتبط با هر پست ( در نمایش پیج شما بسیار سودمند است)

۶- پاسخ به دایرکت هایی که توسط فالوور های یک پیج یا حتی افرادی که پیج را دنبال نمی کنند، ارسال شده است.

۷- پاسخ به کامنت های پست ها (پاسخ ها بیشتر می تواند به صورت عمومی باشد و برای اخذ قیمت و… می توان کاربران را راهنمایی کرد تا با بخش فروش شرکت شما تماس بگیرند)

۸- حذف کامنت های توهین آمیز و دور از ادب (این کار می تواند با تنظیم کلیدواژه های مربوطه در بخش تنظیمات اینستاگرام انجام شود و بدین ترتیب بخشی از کار به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.)

۹- درج استوری های موردی که ممکن است درخواست

۱۰- پاسخ به واکنش ها به استوری در صورت نیاز

۱۱- افزایش لایک پست ها (می تواند با روش های مختلفی انجام شود)

۱۲- افزایش بازدید (View) ویدیوها (پست اینستاگرام) و آشنایی با روش های مختلف افزایش ویو (مانند خرید بازدید پست و یا کامنت در دیگر صفحات )

۱۳- حفظ امنیت پیج و جلوگیری از هک شدن آن (این موارد تنها با رعایت استاندارهای ساده اما مهم قابل انجام است. ۱- انتخاب رمز مناسب ۲- فعال کردن احراز هویت دو بخشی ۳- فعال کردن ایمیل و شماره بازیابی ۴- چک هر چند وقت یکبار فعالیت های اکانت در بخش تنظیمات برای اطمینان از این موضوع که از لوکیشن و یا دستگاه ناامنی به صفحه ی شما متصل نشده باشند)

۱۴- پویا کردن پروفایل با ایجاد تغییرات دوره ای در متن بایو (در صورت نیاز)

۱۵- تسلط  به نرم افزار های گرافیکی مانند Photoshop و illustrator (برای ساخت تم مناسب متناسب با کسب و کار شما مورد استفاده قرار می گیرد)

۱۶- تسلط به نرم افزارهای  ادیت ویدئو

۱۷- افزایش سطح تعامل پیج اینستاگرام (Engagement Rate Optimization)

۱۸- آشنایی با روش های مختلف تبلیغات در اینستاگرام

۱۹- تسلط نسبی به زبان انگلیسی

۲۰- خلاقیت در ایجاد محتوا

۲۱- مذاکره با اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای درج تبلیغات صفحه شما (در صورت تمایل شما برای اختصاص بودجه برای این نوع تبلیغات)

۲۲- مذاکره و پیگیری برای درج تبلیغات و معرفی صفحه شما در دیگر صفحات اینستاگرام

ادمین صفحه اینستاگرام

 

از جمله دغدغه های بعدی صاحبان کسب و کار افزایش فالوئرهای آن هاست.

همه ما میدانیم که افزایش فالوئر به معنای افزایش بازدید صفحه اینستاگرام شماست. زمانی که تعداد بازدید بیشتر شود، احتمال خرید از شما نیز بیشتر خواهد شد.

از جمله کارهای دیگری که یک ادمین صفحه اینستاگرام برای شما انجام خواهد کمک به اضافه شدن تعداد فالوئرهای شماست.

افزایش فالوئر اینستاگرام به ویژه با محدودیت های جدید ایجاد شده توسط اینستاگرام با طراحی پست های مناسب و مشاوره به شما برای درج تبلیغات در دیگر صفحات ممکن است.

هم چنین  هر نوع فعالیت تبلیغاتی تنها با ارتباط نزدیک با شما مقدور است. (به طور مثال ارائه تصاویر مناسب و ویدئوهای مربوط به کسب و کار، تخصیص هزینه برای برگزاری مسابقه و یا تبلیغات در دیگر صفحات و…)

بنابراین نقش ارتباط نزدیک شما با ادمین اینستاگرامتان در رابطه توسعه کسب و کار شما در اینستاگرام بسیار تاثیرگذار است.

هزینه ی ادمین اینستاگرام چقدر است؟

پرداخت هزینه بستگی به درخواست شما به تعداد و نوع خدماتی دارد که از تیم مدیریت صفحه اینستاگرام دارید. این مبلغ متغییر و ممکن است بین ۷۰۰ هزار تومان  الی ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان (و یا حتی بیشتر!) خواهد بود.

اگر شما نیاز به عکس برداری حرفه ای و یا طراحی لوگو و تهیه موشن گرافی اختصاصی داشته باشید، هزینه این موارد به صورت مجزا محاسبه خواهد شد. زیرا هر یک از این موارد یک پروژه کاری کاملا مستقل است.

هزینه ی مدیریت صفحه ی شما هم چنین ارتباط نزدیکی به تعداد پست ها و نوع آن ها هم دارد.

نکته مهم در هزینه ادمین اینستاگرام شرح وظایفی است که شما از ادمین اینستاگرام و یا شرکت تولید محتوا دارید. این هزینه می تواند فقط بابت طراحی پست ها دریافت شود و یا دیگر وظایف علاوه بر طراحی حرفه ای به آن افزوده شود.

آیا میتوان به ادمین اینستاگرام اعتماد کرد؟

این سوال را به شکل دیگری نیز می توان مطرح کرد! آیا ادمین اینستاگرام می تواند اختیار کامل صفحه من را در دست بگیرد؟! مشخصات تماس آن را عوض کند و برای استفاده شخصی خود از آن بهره برداری کند؟

جواب این سوال قطعا بله هست! چاره چیست؟! به جای فعالیت با اشخصاص ناشناس از یک شرکت معتبر کمک بگیرید! شرکت ها شخص نیستند که هر زمانی که خواستند پاسخ شما را بدهند. با توجه به هزینه های زیادی که شرکت ها برای بازاریابی و جذب مشتریان می کنند، تنها نگهداری و جلب رضایت مشتریان در طولانی مدت به رشد و توسعه آن ها کمک می کند.

همونطور که شما کسب و کار دارید و در محلی کار خود مشغول فعالیت هستید، شرکت های دیجیتال مارکتینگ هم مانند شما مشغول فعالیت در حرفه خود هستند و قطعاً اعتماد کردن به این شرکت ها خیلی مطمئن تر از اعتماد کردن به افراد شخصی هست مگر اینکه اشخاص را بشناسید.

بازکردن چت