آموزش حذف اکانت تلگرام

آموزش حذف اکانت تلگرام

به اشتراک گذاری این مطلب در:

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب این محتوا

گاهی اوقات پیش می‌آید که کاربران شبکه‌های اجتماعی برای مدتی تصمیم به ترک رسانه‌های اجتماعی می‌گیرند. در چنین حالتی معمولا به دلیل مشغله‌های کاری و تحصیلی سعی می‌کنند تا از پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی دوری کنند و در آینده و در زمان مناسبی مجددا بازگردند. یکی از این رسانه‌های اجتماعی که از این دست اتفاقات در آن زیاد رخ می‌دهد تلگرام است که کاربران در آن به دنبال حذف اکانت تلگرام هستند.

 

قبل از اینکه به معرفی روش‌های دیلیت اکانت تلگرام و نحوه جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازم لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

  • با حذف کردن اکانت تلگرام، کلیه داده‌های موجود در آن اعم از مخاطبین، گروه‌ها، چت‌های خصوصی و کانال تلگرام از بین خواهد رفت.
  • در صورتی که با همان شماره‌ای که اکانت خود را حذف کردید قصد استفاده مجدد از تلگرام را داشته باشید، داده‌ها قابل بازیابی نبوده و به عنوان کاربر جدید وارد تلگرام خواهید شد.
  • برخی فکر می‌کنند که برای رفع ریپورت شدن تلگرام  اگر اکانت خود را حذف کنند و مجددا وارد تلگرام شوند، از ریپورت تلگرام خارج خواهند شد که چنین چیزی صحیح نبوده و ریپورت تلگرام بر اساس شماره تعیین می‌شود.

حذف خودکار اکانت تلگرام

از ابتدا قابلیتی در تلگرام تعبیه شده است که اگر برای مدتی طولانی در اکانت خود وارد نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد. معمولا تنظیمات این بخش به صورت پیش فرض روی ۶ ماه قرار دارد و به این معنی است که اگر تا ۶ ماه پس از آخرین زمان آنلاین بودن در تلگرام، اکانت شما آنلاین نشود، به صورت خودکار اکانت تلگرام شما حذف خواهد شد.

انتخاب مدت زمان حذف خودکار اکانت تلگرام قابل تغییر است که می‌توانید زمان آن را کم کنید یا اینکه برای جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام مدت زمان آن را بیشتر کنید. تعیین این مدت زمان از یک ماه تا یک سال متغیر است.

برای استفاده از این قابلیت لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

۱٫ابتدا وارد اپلیکیشن تلگرام شده و از منوی سمت چپ بر روی گزینه‌ی Setting ضربه بزنید.

حذف خودکار اکانت تلگرام

۲٫با ورود به بخش تنظیمات تلگرام گزینه‌ی Privacy and Security را لمس کنید.

۳٫در صفحه‌ی جدید که تنظیمات امنیتی و حریم‌خصوصی را در خود جای داده است به بخش Account self-destructs رفته و بر روی گزینه‌ی if you’re away for ضربه بزنید.

حذف-خودکار-اکانت-تلگرام-2

۴٫در این بخش یکی از بازه‌های زمانی موجود را انتخاب کنید.

حذف-خودکار-اکانت-تلگرام-3

بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله بعد از آخرین زمان آنلاین بودنتان در تلگرام اگر تا این مدت زمان آنلاین نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد.

آموزش حذف دستی اکانت تلگرام

در برنامه تلگرام گزینه “حذف حساب” وجود ندارد ، این کار باید از طریق مرورگر وب یا در دستگاه تلفن همراه یا رایانه شما انجام شود. این مراحل ساده را دنبال کنید:

۱٫ وارد صفحه  غیرفعال سازی تلگرام شوید و شماره تلفن حساب خود را در قالب صحیح بین المللی وارد کنید. در اینجا کد کشور ایران است که باید از ۹۸+ استفاده کنید. برای نمونه شماره خود را به صورت ۹۸۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷+ وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

حذف دستی اکانت تلگرام 

۲٫حالا در این مرحله کدی به تلگرام شما ارسال خواهد شد که باید برنامه تلگرام را باز کرده و کد مورد نظر را کپی کنید.

۳٫حال که کد را کپی کردید مجددا به صفحه دیلیت اکانت تلگرام بازگشته و کد را در فیلد Confirmation Code وارد کرده و روی دکمه Sign In کلیک کنید.

حذف اکانت تلگرام 

۴٫اگر کد را به درستی وارد کرده باشید وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام خواهید شد که در این مرحله باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید که به لینک دیلیت اکانت تلگرام هدایت شوید.

۵٫در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید در آن دلیل حذف کردن اکانت را در فیلد why are you leaving وارد کنید. البته این گزینه اختیاری است و اجباری به پر کردن آن ندارید. در نهایت روی دکمه Delete My Account کلیک کنید.

حذف-اکانت-تلگرام-2

۶٫در این مرحله برای تایید نهایی دیلیت کردن اکانت تلگرام پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد که از شما خواهد پرسید آیا برای حذف اکانت مطمئن هستید؟ در صورتی که پاسخ مثبت بود و مایل به حذف پیام بودید روی دکمه قرمز رنگ که با عنوان Yes, delete my account قرار دارد کلیک کنید.

حذف-اکانت-تلگرام-3

بعد از کلیک روی این لینک مستقیم دلیت اکانت تلگرام شما حذف خواهد شد و پیغام Your account was successfully deleted from our system. Come back soon. را مشاهده خواهید کرد همچنین اگر برنامه تلگرام را باز کنید صفحه عضویت در تلگرام نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش به شما کمک کرده باشد و با استفاده از آن بتوانید با نحوه حذف و دیلیت اکانت کردن اکانت تلگرام آشنا شوید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا اینکه مشکلی با علت حذف خودکار اکانت تلگرام دارید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

بازکردن چت