RPA-یا-اتوماسیون-فرآیند-رباتیک-چیست؟

RPA یا اتوماسیون فرایند رباتیک چیست؟

به اشتراک گذاری این مطلب در:

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب این محتوا

RPA یا همان اتوماسیون فرایند رباتیک درواقع یک اپلیکیشن از تکنولوژی است که توسط منطق کسب و کار و ورودی های ساختاری اداره می‌شود و هدف آن اتوماسیون فرایندهای کسب و کار است. با استفاده از RPA، یک کسب و کار می‌تواند برخی فرایندهای کسب و کار را خودکار کند و وقت خود را برای خدمت به مشتریان یا دیگر کارهای با ارزش بگذارد.

کسب و کارها می‌توانند با استفاده از ابزارهای RPA یک نرم افزار یا ربات را به منظور تفسیر برنامه ها برای پردازش معامله، دستکاری داده ها و برقراری ارتباط با دیگر سیستم های دیجیتال پیکربندی کنند.

RPA مخفف سه کلمه Robotic Process Automation به معنی خودکار سازی فرایندهای رباتیک و استفاده از سیستم های رباتیک به منظور اتوماسیون سازی یک شرکت یا کسب و کار است. زمانی که به کمک برنامه نویسی یا نرم افزارهای ربات ساز، امور و فرایندهای نرم افزاری را به گونه‌ای خودکارسازی نماییم که برای انجام مجدد آن امور دیگر نیازی به نیروی انسانی نباشد، اصطلاحاً می‌گویند در آن بخش RPA پیاده سازی شده است. به بیان ساده‌تر، RPA جایگزینی ربات‌های نرم افزاری به جای انسان است.

حدود ۱۵ سال از زمان ساخت اولین ربات‌های نرم افزاری می‌گذرد و امروزه نرم افزارهایی وجود دارند که می‌توانند در زمان کوتاه تری یک ربات نرم افزاری دقیقاً مطابق با نیازتان در اختیار شما قرار بدهند. نرم افزارهایی نظیر Automation-Anywhere، UiPath که به نرم افزارهای ربات سا ز معروف هستند. در چنین نرم افزارهایی شما ابتدا امور مورد نظرتان را به همان ترتیب و همان روشی که قصد دارید انجام شوند برای آنها تعریف می‌کنید، سپس آنها یک فایل خروجی در اختیار شما قرار می‌دهند که اگر آن را اجرا کنید خودش تمام امور تعریف شده را به طور خودکار، یکی پس از دیگری به اجرا در می‌آورد.

تمام ربات سازهای امروزی، قابلیت شناسایی اجزاء ویندوز و صفحات وب را داشته و می‌توانند با هوشمندی قابل توجه‌ای که دارند روی دکمه‌های صحیح کلیک کنند، فرم‌ها را بدون اشتباه تکمیل نمایند، فایل‌ها یا اطلاعات را به درستی جابجا کنند و بسیاری از امور دیگر که شما را شگفت زده خواهند کرد.

اگر تاکنون با نرم افزارهای ربات ساز کار نکرده‌اید زمانش رسیده که نگاهی به این دسته نرم افزارهای جالب و کاربردی بیاندازید.

  • شبیه سازی و یکپارچه سازی اعمال انسان در کامپیوتر
  • تقلید انسان هنگام کار با کامپیوتر
  • بعنوان نیروی کار روباتیک / مجازی
  • هزینه و زمان پیاده سازی کمتر
  • نرح بازگشت سرمایه عالی !!
  • بازگشت سرمایه مثبت در کمتر از ۱۲ ماه

روبات ها روی وظایف خسته کننده اما مهم تمرکز می کنند و «هیچ» خطایی ندارند. در نقطه مقابل، نیروی های انسانی روی فعالیت های ارزش محور مانند تعامل با دیگر کارمندان در کارهای تیمی تمرکز دارند.

RPA قوانین کسب و کاری که با شرایط فعلی سازگار نیستند و از قدیم وجود داشته اند را به طور سازگارتر و دقیق تر توصیف می‌کند. همچنین باعث آسان شدن مراحل و اطلاعات کسب وکار شما می‌شود و در بخش های مختلف برای شما کاهش هزینه هاو صرفه جویی در هزینه ها را در پی خواهد داشت.

RPA یک اتوماسیون است که با به چالش کشیدن کارکنان یک شرکت باعث افزایش بازدهی و کارایی کارکنان آن شرکت می‌شود و مشکلات فرایندهای کسب و کار را کاهش می‌دهد

RPA-روال-کار-شما-را-بهم-نمی-ریزد
RPA روال کار شما را بهم نمی ریزد: RPA به تغییرات معماری در روال های IT شما یا یکپارچه سازی عمیق با سیستم های زیرین کسب و کار شما احتیاجی ندارد.
تکنولوژی-آینده
RPA تکنولوژی آینده است: روبات ها با تکنولوژی امروز کار می کنند. تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و همچنان RPA ! اتوماسیون فرآیند روباتیک قابل گسترش است و قادر است خود را با تکنولوژی آینده تطبیق دهد.
کاهش-سریع-هزینه
کاهش سریع هزینه ها: روبات های RPA می توانند هزینه های کارها را تا ۸۰ % کاهش دهند. در کمتر از ۱۲ ماه، بیشتر شرکت ها در دنیا توانستند به بازگشت سرمایه مثبت برسند و همچنین کاهش های هزینه های تجمیعی به ۲۰ % در زمان می رسد
RPA-مقیاس-پذیر-است-
RPA مقیاس پذیر است: میزان کاری که در یک فرآیند وجود دارد متغیر است و تغییرات عضو جدا ناپذیر در بیشتر محیط های کسب و کار هستند. اگر یک راهکار RPA استفاده شود، شرکت ها بنا به نیاز به راحتی می توانند مقیاس راهکارشان را کم یا زیاد کنند.
بدون-خستگی،-با-دقت-فوق-العاده-و-خطای-صفر
بدون خستگی، با دقت فوق العاده و خطای صفر: روبات های نرم افزاری RPA برنامه ریزی می شوند که قوانین را مو به مو دنبال کنند. آنها هیچ وقت خسته نمی شوند و هرگز خطا نمی کنند. در نظر داشته باشید انسان جایز الخطا است اما ضریب خطای روبات های RPA « صفر» است. آنها همیشه منطبق با قوانین و پایدار هستند.
افزایش-چشمگیر-سرعت-و-بهره-وری
افزایش چشمگیر سرعت و بهره وری: کارمندان از اولین نفرات می باشند که قدردان RPA خواهند بود زیرا آن ها را از دامان کار های تکراری و وقت گیر آن ها نجات می دهد.

گزارش مک‌کینزی

RPA یک پیشرفت نویدبخش در زمینه اتوماسیون یا خودکارسازی کسب و کار است که باعث نرخ بازده سرمایه گذاری (ROI) ۳۰ الی ۲۰۰ درصدی در سال اول می‌شود.

ما در تیم ربات نارنجی همیشه سعی‌مان بر این بوده که همیشه در مرزهای دانش و تکنولوژی حرکت نماییم و به اتوماسیون سازی واقعی کسب وکارها کمک کنیم. در راستای اجرای رسالت خود در این و پس از حقیقات بسیار، حوزه‌ای جدید را که سطحی بالاتر از مکانیزاسیون کسب وکار بوده در حوزه فعالیت خود قرار داد. ربات های نرم افزاری فرای BPMSها به کسب و کارها کمک می کنند هر بیشتر به سمت خودکار شدن  و اتوماسیون سازی پیش روند.

تا کنون بیشتر اتوماسیون در کسب و کار ها از طریق مکانیزاسیون فرایندها یا استفاده از BPMSها  وجود داشته اما یه قدم فراتر از آن ربات های نرم افزاری RPA هستند که فارغ از BPMS  و تکنولوژی های دیگر نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرند.

3 پاسخ به “RPA یا اتوماسیون فرایند رباتیک چیست؟”

 1. omid72 گفت:

  خیلی مفید و عالی بود نرم افزارش از کجا میتونم دانلود کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازکردن چت